Kurumsal

1936’da Yaou Shouten LTD. olarak yola çıkan Fujitsu General, 1955 yılında Kawasaki’de merkez ofisini açtı. Fujitsu General, 1960’da Japonya’da başladığı klima faaliyetlerinin ardından önce Ortadoğu pazarına açılmış ve günümüzde 7 denizaşırı ülkede üretim yapar konuma gelmiştir.

5 kıtada toplam 13 ülkede satış ofisi bulunan Fujitsu General, daima zirveye oynayan ürünleriyle Dubai, Avustralya, Japonya ve Almanya’nın en çok tercih edilen klima markaları arasında yer almaktadır. Uzun ömürlü tüketim ürünleri ve özellikle klima sistemleriyle bir dünya devine dönüşen Fujitsu General, Rusya, Amerika, Birleşik Krallık, Almanya, Hindistan ve Çin başta olmak üzere 12 ülkeden sonra Türkiye’de de kullanıcılara ulaşmıştır.

Japonya ana ofisinin izinde, dünyanın 7 ülkesinde kurulan yüksek teknolojili üretim tesislerinde 1960’dan beri klima üretimi yapan Fujitsu General LTD. klima sektöründe birçok yeni teknolojik özelliği geliştiren ilk firmadır. Fujitsu General, 1971 yılından itibaren ilk Ortadoğu’ya olmak üzere klima ihracatına başlamış, günümüzde 5 kıtaya ulaşan ürünleriyle bir dünya devi haline gelmiştir.

Fujitsu General’in tüm üretim tesisleri ISO 9001 ve ISO 14001 sertifikalarına sahiptir. Ayrıca 2012 yılı itibariyle tüm yurt dışı satış ofisleri de ISO 14001 sertifikasını elde etmiştir.

Fujitsu General, F.G. Europe uzmanlığıyla Yunanistan, Bulgaristan, Arnavutluk, Makedonya, Sırbistan, Bosna Hersek, Macaristan, Romanya ve İtalya’dan sonra Türkiye’ye giriş yapmıştır.

Fujitsu General, ürünleriyle güvenli, sağlıklı ve refah bir geleceği amaçlar. Bu amaç doğrultusunda da çevre koruma politikaları ve tüketici haklarını her zaman ön planda tutar.

Teknoloji ve iklimlendirme alanlarındaki tüm gelişmeler en yakından takip edilir ve Fujitsu General’in bir Japon markası olarak taşıdığı gücün bilincini daima canlı tutar.

Fujitsu General, tüm ürünlerinde kullanıcı memnuniyeti, dayanıklılık, yüksek verim ve tasarımı en üst seviyede bir araya getirmeyi amaçlar.

Sunduğu teknolojilere verdiği önem kadar çevre korumasına ve doğal hayata da önem verir ve daha yaşanılır bir dünya hedefler. Ayrıca kullanım ömrü sona eren ürünlerin ihtiyaç sahiplerine, sosyal yardım kuruluşlarına veya dünyaya yeniden kazandırılması için geri dönüşüm tesislerine ulaşmasını sağlar.

Tüm dünyadaki insanların hayat standartlarını yükseltmek ve yaşam kalitelerini artırmak için hep daha iyisi için hiçbir zaman gelişim ve değişimden vazgeçmez.

Neden General?

TASARRUFUN GENERALİ

Geliştirdiğimiz teknolojilerle minimum masrafla maksimum verimi amaçlarız!

General Klima’nın ürünleri Avrupa standartlarına göre en yüksek enerji tasarrufuna sahip klimalar arasında yer almaktadır. Örneğin akıllı klimalarımızda bulunan İnsan Sensörü özelliği sayesinde dilerseniz klimanız sizi adım adım takip eder ve ortamı terk ettiğinizde soğutmayı durdurup oda ısısını korumaya yönelir. Ya da isterseniz önceden belirlediğiniz ortam sıcaklığına ulaşıldığında, klimanız çalışmayı yavaşlatıp enerji tasarruf eder. Tüm bunların yanı sıra ekonomi modları ve otomatik açılıp kapanma çeşitliliğiyle General klimalar cebinizi yakmaz.

 

SESSİZLİĞİN GENERALİ

Klimalarımız sessiz çalışmalarıyla ünlüdür!

Klimalarımız çalışırken onların odadaki varlığını unutun istiyoruz. Ortamın sıcaklığı veya serinliği son derece doğal olmalı. Kim odanın bir köşesinde gürültüyle çalışıp kendini sürekli anımsatan bir klimadan memnun kalır ki!

Birçoğunuz zaten son derece gürültülü ortamlarda çalışıyor, işin yoğunluğu ve trafiğin keşmekeşinde hırpalanıyorsunuz. Bunun farkındayız. Bu yüzden klimalarımızın sessiz çalışmasını çok ama çok önemsiyoruz. Evet, General klimalarda maksimum sessizliği sağlamak önceliklerimizdendir. Çünkü amacımız toplam hayat kalitenizi ve konforunuzu artırmaktır.

Bu bakış açısıyla türbülansı engelleyip sesi azaltan iç üniteleri, tamamen sessiz fan teknolojisini ve 22 dB sesi aşmayan iç üniteyi geliştirdik. General, sessizliğin de generalidir.

 

GÜCÜN GENERALİ

Yüksek performansın ustasıyız!

Sahip olduğumuz i-Pam Inverter ve V-Pam Inverter Kontrol teknolojileri maksimum güç, verim ve hızı sağlar. i-Pam Inverter teknolojisi güç kaynağının etkin kullanımına imkan tanırken, V-Pam Inverter teknolojisiyle kompresörün maksimum hızını ve verimliliğini artırır. Ayrıca tüm ürünlerimiz Yüksek Verimlilik Isı Eşanjörü, DC Inverter kontrolleri teknolojisiyle maksimum mevsimsel verimliliğe odaklanmıştır.